LightCrafts LightZone - програма, призначена для професійних фотографів, що знімають дзеркальними камерами. Допомагає поліпшити фотографії і усунути їх недоліки, зокрема виконати цветокоррекцию, виправити помилки балансу білого, вибірково змастити зображення або збільшити різкість, усунути сліди пилу, прибрати "шум", який часто присутній при зйомці з високим значенням параметра ISO. Всі операції, які виконуються в програмі, є оборотними і не впливають на початкове зображення. Що, поза сумнівом, представляє інтерес в LightZone при порівнянні з тим же Adobe Photoshop Lightroom, так це абсолютно інший підхід до роботи з освітленням. Вона призначена спеціально для користувачів, що вважають за краще спілкуватися з програмою «На мові фотографії», а не в термінах графічних редакторів. Розробники позиціюють додаток як професійне, проте, на відміну від багатьох інших «серйозних пакетів», дана програма дійсно дуже приємна в роботі і розібратися з її функціями не складе труднощів навіть новачкові.Програма допомагає позбавитися від найбільш поширених недоліків фотографій, в числі яких сильний «шум» на знімках, зроблених з великим ISO, помилки балансу білого, неправильне перенесення кольорів, відсутність різкості і так далі Працює з багатьма файлами RAW і дає можливість виконувати редагування без втрати інформації, закладеної в початковий файл. Lightzone підтримує роботу з шарами і масками, а також містить унікальні інструменти ZoneMapper і ToneMapper, аналогів яких немає в інших програмах для редагування зображень. Ці інструменти розроблені на основі зональної системи відомого фотографа і автора книг по фотосправі Ансела Адамса.
Розробники постаралися зробити LightZone максимально зручною для користувача, який регулярно відбирає і коректує фотографії. Обробка зводиться до використання достатньо простих інструментів, кожен з яких викликається за допомогою особливої кнопки. Але як би проста не була програма, до неї все ж доведеться звикатися. Недосвідчені користувачі спочатку можуть розгубитися, поглянувши на достатньо незвичний інтерфейс додатка, оформлений в незвичайних темних тонах. Але все не так страшно: варто почати використовувати програму, як все стає на свої місця.
Здається, що все те, що можна зробити в LightZone легко відтворюється і в Adobe Photoshope, але, через якийсь час, починаєш розуміти, що більшість фотографій не вимагають втручання такої серйозної програми, як Adobe Photoshop, та і для багатьох людей вона до цих пір представляється загадковою і дуже складною. У подібних випадках приходять на допомогу такі програмні продукти, як LightZone компанії Light Crafts. Вона володіє інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом і, що поза сумнівом приємно, працює як самостійним конвертером-редактором RAW файлів, так і в парі з іншим дивним продуктом, про який ми вже писали, програмою Adobe Photoshop Lightroom, а подальша корекція знімка в Adobe Photoshop надана взагалі за умовчанням, якщо у вас він встановлений і не випадково, користувачам програмних продуктів компанії Adobe, надана знижка на покупку LightZone. Незвичайно важлива можливість застосувати записаний у вигляді шаблону набір інструментів у будь-який момент до будь-якої кількості інших зображень. Основна гідність програми полягає в тому, що не потрібно розуміти як влаштовані криві і рівні, не треба хвилюватися, що світлі області вискочать за межу гістограми, або, навпаки, тіні проваляться до граничних значень. Все у ваших руках, а інтерфейс програми простий і зрозумілий.
Чарівність роботи з LightZone полягає ще в тому, що щоб ми не робили, завжди можна згодом перетасувати місцями застосовані ефекти і це насправді незвичайно зручно. Наступний крок - тиснемо на ікону, що нагадує фазу місяця і з'являється в нашому списку Relight, - інструмент, що нагадує використання в Adobe Photoshop команди Shadow/Highlight. Але, по-моєму, Relight діє розумніше. Звернете увагу ще і на те, що кожен сувій має внизу педальку, натискує яку, ми можемо змінити режим змішування шару даного інструменту з нижележащими шарами інструментів, на зразок змішування шарів в Adobe Photoshop. І поруч є слайдер, що дозволяє змінювати силу дії ефекту на зображення.
Ідея посувати ділянки гістограми прийшла і творцям Lightroom теж, але головне, що відрізняє LightZone від інших, це можливість регулювання маси параметрів не всього знімка, а кожної частки окремо. З використанням шарів інструментів, а не шарів документа, причому у будь-який момент можна повернутися по стеку вниз і відключити або змінити дію будь-якого з інструментів. «У фотографії завжди є дві люди - фотограф і глядач» - говорив Ансель Адамс а я, у свою чергу, додам, що ви за допомогою таких прекрасних програм як LightZone від компанії Light Crafts і Adobe Photoshop Lightroom доб'єтеся уваги до себе безлічі вдячних глядачів, які, поза сумнівом з часом стануть вашими щирими шанувальниками.
Деякі особливості: - вбудована програма передпроглядання зображень - автоматичний аналіз форм і градацій освітленості об'єктів, розташованих в кадрі для надання можливості швидкого їх коректування - управління чіткістю і контрастністю - просте і швидке виділення необхідних об'єктів від руки - набір стандартних інструментів корекції чіткості, яскравості, насиченості і цветобаланса - вбудований RAW-конвертер
Changes for 3.6.1 - Fixed shrinking issue in batch processing when output size was specified.
Операційна система: Windows® XP/Vista Мова інтерфейсу: Англійська Розмір: 24.1 MB